corporate social responsibility i dorbud

 

 Od początku swojej działalności angażujemy się w działania na rzecz kultury i sztuki, w tym w szczególności we współkształtowanie przestrzeni publicznej oraz realizowanie nowatorskich pomysłów, rozwiązań i wizji artystycznych. W tym obszarze  współpracujemy z Fundacją NOWA PRZESTRZEŃ SZTUKI założonej przez Dorotę i Tomasza Tworków, która od wielu już lat wspiera i promuje ciekawe inicjatywy kulturalne.

 

SZTUKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

 

Co roku z inicjatywy naszej spółki realizowany jest cykl wydarzeń artystycznych „Sztuka w przestrzeni publicznej”, wprowadzających do przestrzeni miejskiej Kielc plenerowe ekspozycje współczesnych dzieł sztuki. Na Placu Artystów mieszkańcy Kielc, regionu świętokrzyskiego i turyści już 6 razy mieli możliwość obcowania z różnorodną i inspirującą sztuką.

 

W ramach cyklu zorganizowaliśmy następujące wystawy i instalacje:

  • „Wędrówka Ludzi Żelaznych”, Zbigniew Frączkiewicz, 2009
  •  „Balansujący”, Jerzy Kędziora, 2010
  •  „Labirynt”, Leon Tarasewicz, 2011
  • „Taniec Czarownic”, Ludwika Ogorzelec, 2012
  • „Turbina”, Adam Garnek, 2013
  • „Tężnia”, Robert Kuśmirowski, 2014
  • "Home Sweet Home", Sylwester Ambroziak, 2015
  • "NOMADA", Paweł Althamer, 2016

 

KALENDARZ ARTYSTYCZNY

 

Autorskim przedsięwzięciem z zakresu wspierania kultury i sztuki jest także  coroczny unikatowy i kolekcjonerski kalendarz artystyczny Dorbud, wykorzystujący prace utalentowanych polskich artystów młodego lub średniego pokolenia. Celem kalendarza jest promowanie najciekawszych zjawisk sztuki współczesnej. Kalendarze, wydawane od 2010 roku, są szansą dla młodych artystów na zaprezentowanie swoich umiejętności, i stały się już tradycją Firmy. W każdym kalendarzu co roku przedstawiamy dokonania innego artysty, prezentując zupełnie odmienne inspiracje swoich twórców.

Wśród artystów, którzy tworzyli swoje kolekcje na potrzeby kalendarza artystycznego Dorbud znaleźli się m.in. Maurycy Gomulicki, Grzegorz Drozd i Jakub Ciężki.                            

 

POZOSTAŁE INICJATYWY

 

Dorbud to również wspieranie innych, kreatywnych inicjatyw artystycznych. W ubiegłym roku  współorganizowaliśmy z Muzeum Narodowym w Krakowie wystawę , na której, przed gmachem muzeum, można było podziwiać instalację Leona Tarasewicza. 
W 2014 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie można było obejrzeć instalację artystyczną Ludwiki Ogorzelec pt.: ”Napięcie intelektualne”, do powstania której również przyczynił się Dorbud. W 2011 roku objeliśmy patronat nad wystawą fotografii „SOMNABULIKI”, przedstawiającej fotograficzno-literacką wizję śródmieścia Kielc. 
 

logotyp 1
Logotyp 2
Logotyp 3
Logotyp 4
Logotyp 5
klaster export

Copyright © 2015 Dorbud S.A Wszelkie prawa zastrzeżone

design by VENTI Mapa strony Polityka cookies